Skip to content Skip to footer

Otomat Nedir? Hangi Alanlarda Kullanılır?

Günümüzde insanoğlunun hayatını kolaylaştırmak ve adına birçok makine icat edilmiştir. Bu makinelerden biri de hemen hemen her alanda karşımıza çıkan otomatlardır ve oldukça kullanışlıdır. 7’den 70’e herkesin kolayca dilediği ürünü alabileceği son teknoloji ile üretilen bu makineler minik birer market gibidir. Alıcılarına onlarca alternatifi aynı anda sunan otomatların içerisinde içecek, kraker, kek, bisküvi vb. ürünler mevcuttur. Ücret ise nakit veya kart ile ödenebilir. Durum böyle iken özellikle bekleme alanlarında, hastanelerde, kalabalık spor merkezlerinde, büfelerde otomat bulundurma mecburiyeti doğmuştur. Oldukça pratik ve hızlı olan bu makinenin kullanımını birkaç adımda açıklayalım.

  • Makine içerisinden istenilen ürün incelenmelidir.
  • İstenilen ürünün kodu okunmalıdır.
  • Ürün fiyatı ile aynı miktarda para yüklenir, fazla yüklendiğinde ise makine gerektiği kadarını alır, kalanı iade eder.
  • İstenilen ürünün altında bulunan kod girilir. Bu kodları girmek için makinenin gövdesinde tuşlar bulunur.
  • Para yükleme ve kod girme işleminden sonra otomat ürünü iterek hazne alanına bırakır. Makinin alt kısmında bulunan bu hazneden ürün alınır.

Bir diğer merak edilen soru ise otomat nerelerde kullanılırdır. Biz KARACA OTOMAT üreticisi olarak profesyonel otomat sistemlerini 81 şehrimize ulaştırıyoruz. Ülkemiz genelinde 365 kurulu sistem ve 295 kurumsal referansa sahip olduğumuzu söylemekten gurur duyuyoruz.  Yüksek teknoloji, otomat denilince akla gelen ilk marka olmanın sevinci ve ilk günkü heyecanımın ile hastanelerden eğitim kurumlarına, işletmelerden spor tesislerine kadar ihtiyacını olan her yerde hizmetinizdeyiz.

Yüksek teknoloji otomat ailesinin her ürünü kullanıcının beklentisine en kısa sürede cevap vermeye uygun üretildiği gibi görünümü ve tasarımı ile oldukça hoş bir görünüme sahiptir. Profesyonel saha elemanlarımız oluşabilecek en ufak bir arızada haftanın 7 günü, günün 24 saati görevinin başında anında ve yerinde çözüm imkanları ile maksimum müşteri memnuniyeti için çalışmaktadır. İş yükünü hafifleten ve ürün ihtiyacının karşılanmasını sağlayan otomatlarımız yüksek teknoloji ile üretilmiş olup takibi ve kullanımı kolaydır. Siz de ihtiyaç duyduğunuz otomatlar için web sitemizdeki modelleri inceleyebilir ve teklif alabilirsiniz. Merak ettiğiniz soruları bizlerle iletişime geçerek sorabilir ve danışabilirsiniz.  Hemen ardından çok hızlı ve kolay bir şekilde kurulumu sayesinde kullanmaya başlayabilirsiniz. 

Bilgilendirme Bülteni© 2023 Karaca Otomat, tüm hakları saklıdır.